Ambulantní rehabilitace

Péťa pravidelně cvičí v Neurorehabilitační klinice AXON. Klinika využívá cvičení v oblečku TheraSuit a Péťa tak zvládne cviky, které bez oblečku nejsou možné, protože už je dlouhý, velký a není v silách fyzioterapeuta ho zpevnit natolik, aby mohl cvičit např. na Bobath válci apod. Navíc nám vyhovuje, že můžeme spát doma, nemusíme převážet všechny přístroje a zdravotní materiál a fyzioterapeut s Péťou pracuje 4 hodiny v kuse a rehabilitace probíhá, jak má - nahřátí, stimulace svalů, aktivní cvičení, relaxace. Na to bohužel v běžných lázních není prostor... ne tak, jak je to pro tělo "správně". Péťa pokroky sám cítí a to ho motivuje víc než co jiného. Bohužel přesto zatím pojišťovny ambulantní intenzivní rehabilitace neproplácí a jsou samozřejmě nákladné. Proto moc děkujeme všem dárcům a nadaci Konto Bariéry, že nám pomáhají dát dohromady dostatek finančních prostředků, aby Péťa mohl absolvovat terapii každý druhý měsíc tak, jak potřebuje. Děkujeme.

Hipoterapie Péťu baví a ani ji nebere jako cvičení. Na doporuční fyzioterapeutů v Motole jezdíme na hipoterapii na Holi do sdružení Caballinus a jsme strašně moc spokojení - z přístupu (na prvním místě je prostě dítě a vše se dá domluvit, přizpůsobit...), z péče, profesionality všech fyzioterapeutů, komunikace, zkrátka úplně ze všeho. Byli jsme už s Caballinem i na intenzivních pobytech a jsou prostě skvělé. Úžasná atmosféra, děti makají jak šroubečky, ale díky fajn lidem, koním a dalšímu zvířectvu :) je to vlastně zábava - aspoň pro Péťu tedy ano. A v neposlední řadě si moc vážíme toho, že v Caballinu myslí i na maminky a jejich záda a všichni pomáhají s manipulací s dětmi, což všude není ani zdaleka pravidlem. Caballinus můžeme a s radostí jen a jen doporučujeme.

Navštěvovali jsme rehabilitační stacionář Zvonek, kam Péťa chodil nejen cvičit, ale účastnil se i dopoledního programu stacionáře. Ve Zvonku byli všichni milí a fyzioterapeuti moc šikovní. Rozhodně Zvonek můžeme jenom doporučit!

Péťa a Monika Kašparovi
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!