Sociální a právní záležitosti

co je dobré vědět, než vyrazíte na úřad

Pokud se ocitnete v podobně smutné situaci, tak je nutné se připravit na to, že kromě toho, že řešíte sami sebe a jste rádi, že jste rádi, musíte řešit i úřady, úřady a úřady... A chce to hodně trpělivosti a lidi, kteří Vám poradí, co a jak. Na téhle stránce najdete vše, co nám kdo poradil a co jsem absolvovala a s jakým výsledkem. Snad Vám to pomůže při boji s úředním šimlem.

Příspěvek na péči
https://portal.mpsv.cz/soc/ssl/prispevek

Vdovský a sirotčí důchod
https://www.mpsv.cz/cs/620
https://www.cssz.cz/cz/duchodove-pojisteni/davky/podani-zadosti-o-duchod.htm
Po nás chtěli na úřadě ještě manželovo maturitní vysvědčení a vysokoškolský diplom + evidenční list k důchodu vydávaný zaměstnavatelem.

Průkaz ZTP/P
https://portal.mpsv.cz/soc/dzp/prukaz
(s sebou vyplněnou žádost, OP a rodný list dítěte)
Nejprve obdržíte dopis o tom, že se Vám pozastavuje průkaz po dobu přezkoumání, jestli na něj máte nárok. A to i když jste ho dosud neměli. Pak Vám přijde výzva k návštěvě praktického doktora, který s Vámi vyplní formulář k posouzení Vašeho stavu/stavu Vašeho dítěte. Žádost odesílá lékař a Vám přijde vyrozumění, jak úřad rozhodl.

V případě autonehody
V případě autonehody je možné uplatnit spoustu položek na léčbu apod. z povinného ručení a to i v případě, že řídil někdo z rodiny. Dokonce i pokud jste řidičem, který zavinil nehodu, Vy a v autě máte své dítě, tak Vy samozřejmě nárok na úhradu čehokoli nemáte, ale Vaše dítě ano. My jsme se svěřili do rukou odborníků - přesněji řečeno do rukou Advokátní kanceláře JUDr. Zuzany Špitálské, což pokládám za velmi dobré rozhodnutí. Nebylo v mých silách se v celé této složité právní oblasti zorientovat a ráda jsem si odpustila probírání nehody znovu a znovu. Navíc svůj čas a energii raději věnuji Péťovi a např. i tvorbě těchto stránek.

Jak je to s dary pro dítě s handicapem?
https://www.paraple.cz/informace/finance/dary.html

Pojištění
Nárok na plnění z Vaší pojistné smlouvy, pokud nějakou máte, je nutné podat zpravidla do jednoho roku od události. Pojistky a pojištění ale nejsou součástí dědického řízení, proto nespoléhejte na to, že notář "objeví" nějakou smlouvu někde u pojišťovny. Pokud si nejste jistí, zda nějaká pojistná smlouva existuje, oslovte pojišťovnu, u které se domníváte, že by smlouva měla být uzavřena nebo kontaktujte advokátní kancelář a poraďte se, jak situaci řešit.Péťa a Monika Kašparovi
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky